Drukarnia » Dyplom przedszkolaka – jaka jest jego rola?

Jaka jest rola dyplomów?

Każdy młody człowiek idąc pierwszy raz do przedszkola czuje się niepewny tego, co czeka go w nowym miejscu. Na  szczęście są tam wspaniałe Panie przedszkolanki, które pomagają świeżo upieczonym uczniom zaaklimatyzować się, organizując im liczne zajęcia, konkursy, zabawy i występy. W ten sposób dzieci nie tylko zdobywają wiedzę, a kształtują również swój charakter oraz budują samoocenę. To więc idealny wiek na to aby dziecko zrozumiało, że w konkursach są wygrani i przegrani, a każda nasza przegrana nie jest porażką, a jedynie pamiątką kolejnej przygody w naszym życiu. Najlepszym sposobem aby dzieci poczuły się docenione jest nagradzanie nie tylko najlepszych, ale również tych którym nóżka się podwinęła – najważniejsze są przecież chęci! Warto więc wyposażyć się w dyplomy dla dzieci na różne okazje i dla każdego – aby nikt nie poczuł się pominięty. Nagradzając przedszkolaka za chęci (dając mu dyplom) budujemy jego samoocenę oraz kształtujemy umiejętność przegrywania, z czym duża część dzieci (a często także dorosłych) ma ogromny problem.

Najczęściej spotykane rodzaje dyplomów w przedszkolu

Dyplom przedszkolaka

Pierwszym dyplomem jaki zwykle dostają dzieci w przedszkolu jest dyplom pasowania na przedszkolaka, znany również pod nazwą „Dyplom przedszkolaka”. Nie jest to zwykły kwitek czy kolejny dokument średniej wagi do powieszenia na ścianie- nie dla świeżo upieczonego przedszkolaka! Dla małego ucznia pasowanie jest wielką chwilą w życiu i momentem kiedy czuje, że spoczywa na nim powinność spełnienia obowiązków uczniowskich. Taki dyplom będzie dla niego ogromną motywacją do dalszej pracy.

Dyplomy za udział

Dyplomy za udział są niezwykle popularną formą podziękowania za uczestnictwo w konkursach, przedstawieniach i występach. Nic więc dziwnego, że trafiły również do przedszkoli. Dzięki takim dyplomom dzieci czują się docenione, a ich samoocena rośnie. Jednocześnie będzie to też pamiątka, którą maluch będzie mógł się pochwalić z dumą przed bliskimi.

Nagroda za bardzo dobre zachowanie

Często spotykamy się również z dyplomem za perfekcyjne zachowanie oraz aktywny udział w życiu przedszkola. Jest to dyplom który sprawia, że dziecko czuje się docenione oraz wie, że jego starania nie poszły na marne. Warto więc od czasu do czasu wynagrodzić najbardziej aktywnych. Taka nagroda może zmotywować nie tylko tego jednego ucznia, ale również jego kolegów i koleżanki do tego, aby swoją pracą i zaangażowaniem także zasłużyły na dyplom i pochwałę.

Dyplomy ukończenia przedszkola

Dyplom ukończenia przedszkola jest niezbędny i musi być wyjątkowy. Jest to bowiem pamiątka, która po latach będzie przypominać o wspaniale spędzonym czasie wśród kolegów i koleżanek. Często spotykane i bardzo popularne są również pamiątkowe certyfikaty ze zdjęciami i imionami dzieci z grupy. Wspominając po latach ten niesamowity czas możemy przypomnieć sobie twarze z przeszłości i porównać je z obecnym obrazem w mediach społecznościowych.

Kreatywne zabawy dla dzieci w przedszkolu - dyplom przedszkolaka "kolorowanka"

Przedszkolne zabawy nie tylko sprawiają przyjemność, ale i uczą. Dzieci w wieku przedszkolnym pracują nad swoją wyobraźnią i pamięcią, z tego też względu dużo kolorują i rysują. Świetnym pomysłem są więc dyplomy do samodzielnego pokolorowania które będą nie tylko ich pracą, ale i nagrodą do powieszenia na ścianie. Możliwość przyczynienia się do powstania dyplomu da przedszkolakom ogromną frajdę i satysfakcję. Dodatkowo taki dokument może później stać się prezentem jako dyplom dla babci i dziadka kolorowanka, bo jak wiadomo ręcznie robione dzieła cieszą najbardziej. Dziadkowie będą zachwyceni, a dziecko dumne ze swojego podarku dla najbliższych.