Folder reklamowy. Wyróżnij swoją firmę.
27 maja 2015
Coca-Cola. Najbardziej znana marka i logo
1 czerwca 2015
Rate this post

Wszystkie dzieci nasze są!

Dzień Dziecka to święto obchodzone od roku 1924, kiedy to w Genewie została uchwalona Deklaracja Praw Dziecka przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Ligi Narodów (tzw. Deklaracja Genewska).

Z tej okazji przytoczę w tym miejscu jej treść:

„Niniejszą Deklarację, nazwaną Deklaracją Genewską, mężczyźni i kobiety wszystkich narodowości uznają, że ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego i stwierdzają, że ciążą na nich, bez względu na rasę, narodowość i wyznanie, następujące obowiązki:

  1. Dziecku powinno się dać możność normalnego rozwoju fizycznego i duchowego.niemowlę
  2. Dziecko głodne powinno być nakarmione, dziecko chore powinno być pielęgnowane, dziecko wykolejone wrócone na właściwą drogę , sierota i dziecko opuszczone – wzięte w opiekę i wspomagane.
  3. Dziecko powinno przed innymi otrzymać pomoc w czasie klęski.
  4. Dziecko powinno być przygotowane do zarobkowania na życie i zabezpieczone przed wszelkim wyzyskiem.
  5. Dziecko winno być wychowane w wierze, że jego najlepsze cechy powinny być oddane na usługi współbraci.”

W tym dniu, dla naszych dzieci na pewno przygotujemy wspaniałą niespodziankę. Imprez dla dzieci, szczególnie w Dzień Dziecka, znajdziemy sporo od aktywnych zabaw, warsztatów do propozycji kinowych, teatralnych.

Disabled Four Year Old BoyPomyślmy jednak w ten czas o innych dzieciach wokół nas czy z innych uboższych krajów, które nie mają zapewnionych tych wszystkich dobrodziejstw, a czasami nawet głodują.

Jest wiele organizacji, fundacji, akcji, przykładowo takie jak szlachetna paczka, Unicef, które pomagają takim dzieciom zarówno finansowo, materialnie jak i poprzez wsparcie psychologiczne. Każdy z nas może poprzez te organizacje pomóc już dziś, wysyłając pieniądze czy paczkę potrzebnych, niezbędnych rzeczy. Możemy też zlecić stały przelew środków na konkretne potrzeby lub dzieci (np. adopcje na odległość).dziewczynka z psem

W myśl tekstu piosenki Majki Jeżowskiej, pamiętajmy, że „wszystkie dzieci nasze są”, że z naszej strony też możemy włączyć się w pomoc dla tych najbardziej potrzebujących. Sprawmy, by na jeszcze jednej buzi dziecka pojawił się uśmiech, bo czyż nie jest to najpiękniejszy widok na świecie?

Komentarze są wyłączone.