Drukarnia » Lakier wybiórczy UV – Druk i Uszlachetnienia

Lakier wybiórczy UV druk - Informacje

Lakier UV to jedno z uszlachetnień stosowanych w druku. Jest on nakładany wybiórczo na konkretne elementy, wskazane przez klienta w projekcie – w standardzie do 30% zadruku. Zwykle jest on używany na folii mat lub folii soft. Jego funkcją jest nadanie walorów estetycznych produktom, oraz dodatkowa ochrona. Dzięki zastosowaniu lakieru podbijamy jakość i intensywność kolorów, oraz wyróżniamy te elementy produktu, na jakie klient powinien zwrócić szczególną uwagę. Warto również pamiętać o tym, aby elementy i napisy na jakich będzie on zastosowany nie były zbyt drobne, gdyż w produkcji możliwe i  dopuszczalne jest przesunięcie do 0,5mm. Świetnym rozwiązaniem jest również stworzenie wzoru na jednolitym tle, jedynie za pomocą lakieru. Wówczas nie musimy obawiać się o przesunięcie, a lakier będzie jeszcze lepiej widoczny. Lakier wybiórczy wykorzystany na produkcie nadaje mu estetyki, zwiększa trwałość oraz sprawia, że nabiera on prestiżowego charakteru. Nic więc dziwnego,  że to uszlachetnienie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Gdzie możemy zastosować lakier UV?

Lakier wybiórczy może być zastosowany na wielu firmowych produktach reklamowych. Szczególnym powodzeniem cieszy się w przypadku produktów, które są drukowane na grubszym papierze, dodatkowo zwiększając ich trwałość. Ze względu na to, że lakier UV nakładany wybiórczo jest stosowany na folii matowej, która zmatowi druk, minimalna grubość papieru do użycia lakieru to 170g, czyli najmniejsza gramatura na jakiej możemy zastosować folię. Produkty, na jakich możemy zastosować lakier UV to:

  • wizytówki z lakierem UV
  • katalogi z lakierem UV nakładanym wybiórczo
  • foldery z lakierem wybiórczym UV
  • broszury z lakierem wybiórczym UV
  • menu z lakierem UV
  • ulotki z folią + lakier wybiórczy UV
  • składane ulotki z lakierem UV
  • kartki świąteczne z uszlachetnieniami
  • wizytówki metki z lakierem UV nakładanym wybiórczo
  • teczki reklamowe z lakierem wybiórczym UV

Jeśli jest jeszcze jakiś produkt, którego nie wymieniliśmy powyżej skontaktuj się z nami, a my powiemy Ci, czy na takim  produkcie polecimy Ci zastosowanie uszlachetnienia w postaci lakieru wybiórczego UV.

Jak przygotować projekt produktu z lakierem UV.

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem wizytówek z lakierem UV, katalogów z takim uszlachetnieniem lub jakiegokolwiek innego produktu, my z wielką chęcią Ci go wykonamy. Oto informacje, z jakimi warto zapoznać się przed przystąpieniem do wykonania projektu produktu z lakierem UV :

– Lakier wybiórczy UV w standardzie jest wykonany na powierzchni do 30 % zadruku.

– Elementy które mają być pokryte lakierem UV nie powinny dochodzić do linii cięcia.

– Miejsca na które ma zostać nakładany wybiórczo lakier UV nie mogą być zbyt drobne, ze względu na możliwe dopuszczalne przesunięcie 0,5mm w procesie produkcyjnym, jak również „puchnięcie” lakieru.

– Podczas wykonywania projektu należy wykonać dwa pliki : z projektem w kolorystyce CMYK, oraz biała maska z wyszczególnionymi na czarno elementami (100% K), które mają zostać pokryte wybiórczo lakierem UV.

– W masce składowa koloru czarnego (oznaczającego miejsca do pokrycia lakierem) bezwzględnie musi wynosić K = 100%.

Uszlachetnienie pełne blasku!

Czy po przeczytaniu tego artykułu już wiesz, że uszlachetnienie w postaci lakieru UV nakładanego wybiórczo to coś dla Ciebie? Świetnie! W takim razie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, abyśmy mogli dokonać wyceny druku wybranego produktu z użyciem tego właśnie uszlachetnienia! A może masz jeszcze jakieś wątpliwości? Nie czekaj i napisz do nas! Pomożemy, doradzimy i wykonamy najlepiej jak to tylko możliwe Twój produkt reklamowy.