Drukarnia » Majówka 2015

Piątek, sobota niedziela – 3 dni Majówki czeka nas w tym roku – Majówka 2015.

Czy już macie plany na ten wolny czas?

Niektórzy z nas wyjadą w dalszą lub bliższą podróż. Warto wybrać się do ciekawych miejsc w Polsce jak zamki  czy piękne ogrody. W prostych słowach wszędzie tam gdzie nas jeszcze nie było, albo gdzie chętnie wrócimy.

Spędzenie kilku chwil poza miastem, na łonie natury przyniesie ukojenie i pozwoli odpocząć od codziennej bieganiny i zapracowania. Można wybrać się na spacer do parku lub lasu ze znajomymi lub rodziną.

Gród Grzybowo

Dla osób, które pragną wyjechać poza miasto, proponujemy odwiedzić Gród Grzybowo. Jest to przede wszystkim naturalna plenerowa ekspozycja Muzeum z zaaranżowaną zagrodą wczesnośredniowieczną.  Prezentowane są tu zajęcia życia codziennego oraz inscenizowane obrzędy i widowiska. W dniach 1-3 maja odbędzie się piknik edukacyjny „Majówka z historią”. Każdy przybywający na gród będzie miał możliwość nie tylko obejrzenia ludzi w tradycyjnych strojach, przy tradycyjnych zajęciach, ale będzie mógł samemu spróbować pracy dawnych rzemieślników i pobyć w warunkach z minionej epoki. Dla dzieci przygotowano zajęcia edukacyjne, gdzie poprzez zabawę będą poznawały zabytki i ich historię. Prowadzone będą warsztaty, a dla najmłodszych przygotowany zostanie wykop archeologiczny.

Kto zostaje w Poznaniu może nadrobić te zaległości, tym bardziej, że w dniach 2-3 maja zaplanowana została akcja „Poznań za pół ceny”.

Połowę ceny regularnej zapłacimy przy wejściu do wszystkich oddziałów muzeum narodowego. Zniżki przygotowano też w placówkach kulturalnych. Centrum Kultury Zamek zaprasza na wystawę World Press Photo za pół ceny, a także bezpłatne zwiedzanie Zamku z przewodnikiem.

„Poznań za pół ceny” to również bezpłatne zwiedzanie Starego Browaru, zniżki na podróż meleksem po mieście, spacery po mieście z przewodnikiem i oprowadzanie po stadionie miejskim. Stary Browar rozpoczyna też sezon letni z leżakami. Będziecie mogli na nich leżakować przy dźwiękach muzyki granej na żywo – jeśli tylko pogoda pozwoli.

Dla osób preferujących ruch to właśnie 3 maja będzie najbardziej atrakcyjnym. Już o godz. 10. odbędzie się „Wrotkarska majówka” na Torze Poznań, a o godz.13 można pobiec w globalnym biegu –  Bieg Wings for Life World Run. O tej samej godzinie dziesiątki tysięcy ludzi w 35 miejscach na całym świecie równocześnie wystartują do ucieczki przed samochodami pościgowymi.

Podczas Wielkiej Majówki obchodzić będziemy pierwsze urodziny Bramy Poznania. W programie spotkania ze sztuką, wyspy tematyczne, koncerty (Sick Live i Rebeka), spływy kajakowe wokół Ostrowa Tumskiego.

Mobilne centrum kultury i sztuki KontenerART na Chwaliszewie zaczynie sezon 2015 już 30 kwietnia. W programie koncerty muzyki różnej, m.in.: multiinstrumentalista z Islandii M BAND, DJ HATTI VATTI i TOMASZ MAKOWIECKI.

Jak widać, Majówka 2015 zapowiada się bardzo atrakcyjnie i dlatego nie możemy się już jej doczekać.

Życzymy przyjemnie spędzonych chwil!

DrukarniaLetica.pl