Drukarnia » Złam tę zasadę, czyli o różnych pomysłach na ślub

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu i każdy stara się, aby wypadł jak najlepiej. Dobrze, aby w takim dniu Młoda Para czuła się dobrze i miała poczucie, że wszystko jest właśnie tak jak tego chcieli. Często zdarza się, że pomysły przyszłych małżonków odbiegają od tradycyjnie pojmowanej ceremonii, takie przyjęcia są bardzo indywidualne i niepowtarzalne.

Spontaniczność i szyk, czyli ślub w stylu boho

Interesującym wyborem będzie ślub w stylu Boho Chic, który aktualnie wręcz bije rekordy swej popularności jeśli chodzi o modę ślubną. Zwiewne sukienki, koronki, transparentne welony i neutralne kolory kojarzące się z naturą, pięknie wkomponują się w plenerowy charakter uroczystości. Doskonałą opcją będzie wybranie zaproszeń nawiązujących do stylistyki ślubu i wesela. Ciekawą propozycją mogą okazać się jesienne zaproszenia z motywem szyszek i liści czy bardziej zwiewne, z motywem pastelowych motyli i elementami „watercolor”. Na letnie przyjęcie w stylu Boho doskonale sprawdzą się również motywy słoneczników, szczególnie jeśli później kwiaty te wykorzystacie do dekoracji ławek czy stołów.

Jeśli już o ozdobach na stół mowa, to warto zastanowić się również nad winietkami, które będą komponowały się z stylistyką przyjęcia. Dobrym pomysłem będzie również dopasowanie ich do uprzednio rozdanych gościom zaproszeń, wywoła to z pewnością miłe odczucia u weselników. Dodatkowo zawieszki na alkohol z zabawnym wierszykiem dopełnią całości i sprawią, że wystrój będzie nienachalny, a jednocześnie dopracowany w każdym szczególe.

Luz stylu boho pozwoli Ci również na nieco zabawy i humorystycznego podejścia do  ślubu. Doskonale sprawdzą się więc naklejki na buty z zabawnymi napisami, które świetnie będą prezentowały się szczególnie na zdjęciach.

Koperta ozdobna z wkładką w motyle i pióra bażantów na tle zaproszeń na ślub z elementami watercolorKoperty ozdobne z wkładkami z motywem motyli i ptasich piór.Otwarte zaproszenie ślubne z motywem motyli z kopertą ozdobną eko z wkładką oraz bilecikiem

Czy ślub w plenerze może być elegancki?

Czujesz, że jesteś typem romantycznej duszy, która ceni sobie klasyk, ale jednocześnie marzy o kameralnej uroczystości pod gołym niebem? Zorganizowanie eleganckiego przyjęcia w plenerze jest jak najbardziej możliwe! Warto w taki wypadku postawić na obiekt weselny z parkiem lub ogrodem. Możecie wtedy urządzić ślub na zewnątrz, a wesele w elegancko przystrojonej Sali.

W takim wypadku można postawić na ozdobny łuk weselny, eleganckie kreacje i gustowne bukieciki lub pokrowce na krzesła. Jeśli natomiast chodzi o salę weselną to warto wybrać eleganckie, kwieciste winietki oraz dopasowane do nich menu i zawieszki na alkohole.

Dodatkowym ułatwieniem będą plakaty z rozstawieniem stołów i listami gości. Przygotowane na ozdobnym papierze i wystawione na sztalugach będą cieszyły oczy i przyciągały uwagę nowo przybyłych.

Ślub i wesele w stylu folk

Żywe kolory, sielski klimat i tradycyjne materiały to elementy, które pozwolą stworzyć niezapomniane przyjęcie weselne z wykorzystaniem motywów zaczerpniętych z folkloru. Jest to tak bogate źródło inspiracji, że z pewnością uda Ci się znaleźć coś co szczególnie przypadnie Ci do gustu.

Mogą to być ozdobne hafty na sukni Panny Młodej i koszuli Pana Młodego, czerwona spódnica czy haftowany pas. Dodatkowo ciekawym wyborem będą barwne bukiety i nawiązujące kolorystycznie elementy na stołach, czy wiszące ozdoby nawiązujące do tych tradycyjnych dla danego regionu.

Warto zadbać o klimat wesela jeszcze podczas zamawiania zaproszeń i wybrać takie, które będą nawiązywały swoją stylistyką oraz kolorystyką do klimatu wesela. Dobrym wyborem będą kolory czerwone, żółte, pomarańczowe i zielone połączone z motywami kwiatowymi przypominających te obecne na strojach ludowych. Dodatkowo czerwona koperta, będzie dopełniała całości i tworzyła doskonałe obramowanie dla zaproszeń.

Możecie przemyśleć organizację przyjęcia na terenie skansenu lub w stylizowanej karczmie. W takim wypadku dopasowanie dekoracji nie będzie wymagało wiele wysiłku. Dobrym wyborem będą winietki ze „słowiańskimi” motywami czy dopasowane do nich menu. Ciekawym rozwiązaniem będą drobne upominki dla gości w postaci np. różnych miodów opatrzone zawieszkami z podziękowaniami dla gości.

Zaproszenia na ślub z motywem folkowym z czerwoną kopertą z wkładkąFolkowe zaproszenia ślubne z czerwoną kopertąZaproszenia ślubne z elementami słowiańskimi z czerwoną kopertą ozdobną z wkładką

Jak widzicie, macie naprawdę ogromny wybór jeśli chodzi o ślub oraz przyjęcie weselne. Możecie zdecydować się na tradycyjne wesele lub wybrać coś zupełnie innego. Co więcej, możecie podzielić uroczystość na ślub z obiadem dla rodziny oraz przyjęcie dla przyjaciół i znajomych, które odbędzie się nieco później.

A Wy jaką opcję wybralibyście najchętniej? A może już szykujecie wymarzone wesele? Jaki macie na nie plan? 😉