Drukarnia » Plakaty wyborcze

Pojawienie się na ulicach plakatów wyborczych zazwyczaj zwiastuje początek kampanii. Plakaty personalne są doskonałym narzędziem marketingu politycznego. Daj się zauważyć swoim wyborcom i przekonaj ich, że to właśnie na Ciebie powinni oddać głos. Zadbaj o plakaty wyborcze, które staną się kolejnym krokiem do wyborczego sukcesu!

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W tym roku mają się one odbyć w dzień wyjątkowy, gdyż dokładnie 11 listopada, czyli w Święto Niepodległości. Frekwencja na wyborach może być naprawdę duża!  W związku z tym szczególnie istotna jest dobra kampania wyborcza, która pozwoli znacznie poszerzyć grono wyborców.

Dobrze przygotowane plakaty, czyli jakie?

Odpowiednio przygotowane materiały wyborcze powinny być czytelne, wyraziste i estetyczne. Mają nie tylko zwrócić uwagę odbiorcy, ale także zainteresować go na tyle, aby skłonić do zapoznania się z treścią plakatu. Najlepiej zadbać, aby logotyp oraz nazwa partii, a także imię i nazwisko kandydata były jak najbardziej widoczne. Dobrze, żeby zdjęcie kandydata ukazywało go z najlepszej strony i pokazywało, że jest to osoba wzbudzająca sympatię i zaufanie. Co więcej nie powinno ono być przesadnie pozowane ani zmieniane graficznie, wyborcy bardzo cenią naturalność i swobodę wynikające z niewymuszonej pewności siebie. Dodatkowym atutem będzie poza dająca złudzenie kontaktu wzrokowego z odbiorcą. Warto też zadbać o widoczność informacji, takich jak numer listy oraz miejsce kandydata, aby ułatwić głosującym odnalezienie odpowiedniego nazwiska na kartach do głosowania.

Slogan, czy to aby potrzebne?

Komponując hasło wyborcze postaw raczej na konkretne i jasne treści. Dobrze jest wybrać krótszy slogan, nie zaburzający kompozycji plakatu, aby całość była przyjemna w odbiorze i zrozumiała. Zadbaj, aby nie był on dwuznaczny czy niezrozumiały. Pamiętaj, że głównym celem plakatu wyborczego jest rozpoznawalność! Wyborcy mają zapamiętać imię i nazwisko kandydata, a także partię, z której kandyduje, a chwytliwe hasło z pewnością to ułatwi. Widząc plakat zapamiętują i utrwalają informacje dotyczące danego kandydata, tym samym łatwiej wybiorą jego nazwisko widząc je na karcie do głosowania.

Zadbaj, aby Twoja kampania od samego początku nabrała odpowiedniego tempa! W Drukarni Letica dopilnujemy, aby Twoje plakaty zostały wydrukowane jak najsprawniej. Drukujemy w wielu różnych rozmiarach, możesz wybierać pomiędzy plakatami A3, B3, A2, B2, A1, B1. Z wykonanymi przez nas plakatami staniesz się doskonale widoczny, a to dzięki świetnej jakości wydruku oraz szybkiej realizacji. Przekonaj się jak dobrze mogą być wydrukowane materiały do Twojej kampanii wyborczej.