Drukarnia » Pomysły na prezent na Dzień Ojca

Dzień Ojca to doskonały moment aby jeszcze wyraźniej okazać nasze przywiązanie i miłość. Warto w to święto obdarować tatę drobnym upominkiem, który zostanie z nim na dłużej. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na tegoroczne podarki to postaramy się nieco pomóc 😊

Dzień Ojca – garść informacji

Tradycja obchodzenia święta wszystkich ojców została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych w 1910 roku, jednak popularność i tytuł oficjalnego święta zdobyła dopiero w roku 1972 za sprawą prezydenta Nixona.

W Polsce pierwszy raz ojcowie świętowali swój dzień w 1965 roku i z każdym rokiem święto zyskuje na popularności 😊

Co kupić dla Taty?

Na dzień ojca warto wybrać prezent, który będzie nie tylko ładny, ale też użyteczny.
Dobrze również, aby taki upominek mógł zostać z obdarowanym przez dłuższy czas, a nie tylko przez moment 😉

Oczywiście chyba każdy ucieszy się z smakowitych podarków w niecodziennej formie. Może to być np. personalizowane pudełeczko czekoladek w ulubionych smakach lub z miłym napisem 😊

Dodatkowo warto podarować coś, czym tata będzie mógł się „pochwalić”. W takim przypadku doskonale sprawdzą się okazjonalne dyplomy na Dzień Ojca.

Dlaczego dyplom to fajna opcja na Dzień Ojca?

Każdy Super Tata z pewnością będzie zachwycony wieszając taki dyplom w ramce! Z pewnością patrzenie na niego wywoła tyle samo endorfin co zjedzenie smakowitego upominku. Dodatkowo dyplom pozostanie na dłużej niż pudełeczko słodyczy i będzie wywoływał radość z każdym spojrzeniem!

Nawet jeśli nie widujesz się z Tatą codziennie to każde spojrzenie na oprawiony w ramkę dyplom będzie przypominało mu miłe chwile spędzane z Tobą 😊

Co jeszcze podarować?

Fajnym pomysłem mogą być personalizowane kubki czy koszulki. Szczególnie jeśli Twój tata lubi tego typu gadżety. Spersonalizowana grafika lub napis z pewnością sprawią, że taki upominek zyska miano ulubionego kubka czy najlepszej koszulki! 😉

Jeśli jesteś pewny, że bezbłędnie znasz gust swojego Taty to warto również rozważyć butelkę ulubionego alkoholu czy torebkę lubianej kawy bądź herbaty.

Może Twój Tata jest miłośnikiem niecodziennych metod przygotowywania kawy albo bliskie są mu rytuały parzenia herbaty? Ty sam wiesz to najlepiej! Dlatego poświęć chwilkę, aby zastanowić się z czego Twój Tata będzie najbardziej zadowolony i podaruj mu jak najlepiej dopasowany upominek na Dzień Ojca.

Ciekawostki na temat Dnia Ojca

Kiedy obchodzimy?

W Polsce Dzień Taty obchodzimy 23 czerwca, jednak nie we wszystkich krajach świętuje się tego dnia.

We Włoszech, Hiszpanii oraz Portugali swoje święto ojcowie obchodzą 19 marca. Na Litwie w pierwszą, a w Austrii w drugą niedzielę czerwca.

W Niemczech święto to połączono z Wniebowstąpieniem Pańskim, które przypada na 39 dzień po Niedzieli Wielkanocnej, choć akurat w tym kraju święto ojców przerodziło się w Dzień Mężczyzny.

W krajach Skandynawskich Dzień Ojca obchodzony jest w drugą niedzielę listopada, jedynie w Danii święto przypada na 5 czerwca.

W Turcji natomiast Dzień Taty obchodzony jest w 3 niedzielę czerwca.

Tata w różnych językach

Słowo „tata” w różnych językach brzmi zupełnie inaczej, te najpopularniejsze zapewne znacie, a jak jest z mniej popularnymi językami?

Kliknij na plusik po prawej stronie kolorowych pól, aby odkryć jak brzmi to słowo w różnych językach! 🙂

Angielski                      dad

Niemiecki                    papa

Rosyjski                       папа (papa)

Irlandzki                      daidí

Turecki                        baba

Koreański                    아빠 (appa)

Hiszpański                  papá

Duński                         far

Norweski                    pappa

Ormiański                   հայրիկ (hayrik)

Łaciński                       pater

Islandzki                     pabbi