Drukarnia » Roczek dziecka-jak się przygotować do przyjęcia?

Urodziny to czas, kiedy zapominamy o troskach czy zmartwieniach i zaczynamy wspólne świętowanie wśród rodziny i przyjaciół. Jednymi z najhuczniej i najchętniej obchodzonych urodzin jest roczek dziecka. Podstawą jest oczywiście zaproszenie gości, co najczęściej odbywa się poprzez obdarowanie ich zaproszeniami urodzinowymi.

Pastelowe zaproszenia na roczek dla chłopca i dla dziewczynki w kolorze cytrynowym

Moda ta przyszła do nas z zachodu i zyskuje coraz większą aprobatę rodziców. Nie bez powodu! Jest to doskonały pomysł na zaproszenie gości w modernistycznym stylu, gdyż każdy z nich poczuje się bardzo indywidualnie potraktowany.

Zaproszenie w sposób elektroniczny nie równa się bowiem z formą papierową, jest mniej oficjalne i symboliczne, a także nie zostanie zapamiętane przez naszych gości tak jak kartka wydrukowana, która staje się później wspaniałą pamiątką.

Może brzmi to absurdalnie, lecz mimo iż wynalezienie druku datuje się na XV w.n.e. przez Jana Gutenberga, to w tych czasach, gdy komputerów mamy w domu więcej niż notesów, druk zaczyna dominować nad formą elektroniczną.  Zaproszenia urodzinowe na roczek to zatem doskonały pomysł, aby zaskoczyć naszych gości oraz sprawić im ogromną radość.

 

O czym warto pamiętać, czyli dekoracje na roczek

Pierwsze urodziny nie są możliwe do zorganizowania bez podstawowych urodzinowych atrybutów. Podstawą jest oczywiście tort ze świeczkami, a w tym przypadku konkretnie jedną, którego nie powinno zabraknąć na żadnych urodzinach. Istotne są również ozdoby, gdyż nasi goście z pewnością je zapamiętają. Najpopularniejsze dekoracje wykorzystywane przez nas podczas przyjęć z okazji roczku zarówno chłopca jak i dziewczynki to przede wszystkim banery (np. Pierwsze Urodziny Julii), czapeczki urodzinowe, serpentyny, balony oraz trąbki.

Bardziej wymagający organizatorzy imprez mogą pokusić się również na roll-up, zawierający na przykład datę narodzin i zdjęcia z pierwszego roku życia bobasa. Taka pamiątka z pewnością będzie cieszyć oczy jeszcze przez długi czas, a zachwytom gości nie będzie końca.

Pamiętajmy również, aby odpowiednio przybrać stół, a wtedy roczek naszej pociechy nabierze prawdziwie imprezowego charakteru. Świetnym pomysłem na to, by wystrój  stołu dopięty był na ostatni guzik są winietki, które nie tylko pomogą gościom w odnalezieniu swojego miejsca, lecz także sprawią, że roczek dziecka stanie się wyjątkowy i kolorowy.

Pierwsze urodziny=pierwsze wybory, czyli wróżby na roczek

Urodziny to nie tylko moment obdarowywania szkraba podarunkami przez rodzinę i przyjaciół. Prezenty nie są bowiem najważniejsze. Roczek jest czasem dzielenia się radością w gronie najbliższych.

Wielu rodziców organizuje zabawy urodzinowe zgadując, czym ich pociecha zajmowała się będzie w przyszłości. Najpopularniejszą zabawą jest wyłożenie kilku przedmiotów symbolizujących przyszłe losy dziecka. Brzdąc ma jedno podstawowe zadanie. Wybrać tę rzecz, która według wróżby będzie symbolizować jego przyszłość. Przedmiotów, jakie możemy wykorzystać do danej wróżby jest wiele, a ich wybór tak naprawdę zależy od rodziców.

Najczęściej wykorzystywanymi atrybutami w danej zabawie są : różaniec – symbol pobożnego, dobrego życia ; kieliszek – wróży, że w przyszłości mały solenizant będzie lubował się w alkoholu ; pieniądze – to oczywiście symbol bogactwa i zaradności życiowej ; obrączka – wczesne pójście za mąż/ożenek.

Przedmiotów i symboli jest oczywiście znacznie więcej, lecz podane powyżej zwykle pojawiają się na każdym roczku.  A czy Twój wybór z dzieciństwa zgadza się z obecnym powołaniem?