Drukarnia » Uszlachetnienie lakierem UV

Lakier UV

Jednym ze sposobów uszlachetniania druku jest lakier UV. Stosuje się go dla podwyższenia jakości produktów drukowanych, między innymi wizytówek, zaproszeń, teczek czy menu.

Najlepszy efekt uzyskuje się przy połączeniu matu folii soft oraz wysokiego połysku lakieru UV wybranych elementów. Pozwala to uzyskać unikalne efekty wizualne przyciągające uwagę.

Błyszczący lakier nałożony wybiórczo jeszcze bardziej wyeksponowany jest dzięki matowej folii. Folia natomiast dodatkowo zabezpiecza druk i dodaje sztywności wizytówce. Powoduje również, że w dotyku wizytówki są delikatne, jedwabiste.

Wizytówka z lakierem UV

Realizacja: Drukarnia Letica. Wizytówka z lakierem UV

Powierzchnia polakierowana jest z kolei śliska, co można wyczuć trzymając wizytówkę w dłoni. Lakier UV nasyca kolor, który jest pod spodem i staje się on bardziej wyrazisty. Podczas poruszania wizytówką barwa polakierowanego elementu zmienia się. Padające światło pod różnym kątem sprawia, że widzimy zamiennie głęboką barwę tła wizytówki lub srebrzystą powierzchnię.

W prezentowanym przykładzie do produkcji wizytówki użyto papieru kreda mat 350g, folii matowej soft dwustronnie oraz wybiórczo lakier UV.

Uszlachetnienia te nadają wizytówce trwałości, elegancji, estetyki. Wizytówka z folią soft i lakierem UV jest ekskluzywna, wyróżnia się wśród innych. Zdecydowanie jest to propozycja dla wymagających osób, które cenią niestandardowe rozwiązania i wysoką jakość produktu.

Oto jedna z naszych realizacji wizytówki z zastosowaniem lakier UV.

Zapraszamy: https://letica.pl/oferta/wizytowki/