Drukarnia » Wesele doskonałe – jak przygotować salę weselną?

Czas ślubnych przygotowań jest z pewnością dla każdego narzeczeństwa istnym szaleństwem. Każdemu marzy się oczywiście wesele idealne, jednak natłok spraw jakie są do załatwienia przed TYM dniem jest ogromny i wręcz przytłaczający. Cała magia przygotowań do tej niesamowitej i ważnej dla każdej pary ceremonii zanika.
Wyobraź sobie ten obraz: druhna dzwoni, bo znalazła idealne buty do sukienki Panny Młodej. Nie pasują one jednak do welonu… trzeba koniecznie znaleźć inny welon! Pan Młody wpada w panikę, bo skarpetki nie będą mu pasowały do muszki. Do tego ksiądz informuje, że mogą być problemy z godziną, gdyż w tym czasie akurat są zaplanowane w kościele próby do jasełek, a on zupełnie o tym zapomniał! Kiedy jesteś niemal pewna, że wszystko jest załatwione, to okazuje się, że sala jeszcze nie gotowa. Istne szaleństwo.
Usiądź wygodnie i na chwilę odetchnij. Chyba każdy przygotowujący się do ślubu miał moment załamania i nie ma w tym absolutnie nic złego. Nie zawsze można mieć wszystko pod kontrolą, a szykując się do TEGO dnia najbardziej chciałoby się, aby nie wydarzyło się nic nieoczekiwanego.

 

Kto, gdzie, z kim – czyli plan sali

Na wstępie musimy przemyśleć sprawy organizacyjne związane z rozsadzeniem gości na sali. Idealnym sposobem na to jest plakat, który przedstawiał będzie rozstawienie stołów z numerami oraz listą gości. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie to niezbędne będzie postawienie na stolikach odpowiadających im numerków, aby goście mogli łatwo odnaleźć swój stół. Jest to wspaniały patent by uniknąć bałaganu podczas szukania swoich miejsc przez dopiero przybyłych.
Ogromnym ułatwieniem dla gości są oczywiście, niezbędne na weselu, winietki. Pamiętaj, że goście będą czuli się dobrze, jeśli odpowiednio ich usadzisz. Nie chcesz chyba naburmuszonych min przy weselnym stole, prawda?
Bardzo miłym gestem jest również rozstawienie na stołach menu z wypisanymi daniami, które zostaną podane na uroczystości. Dzięki nim goście będą też wiedzieli kiedy spodziewać się posiłków.

Szczegóły mają wielką moc

Gdy kwestie organizacyjne zostaną już przez nas dopieszczone czas na ogólny wystrój stołów. Piękne obrusy, okazałe świeczniki, pokrowce na krzesła oraz bukiety kwiatów – wszystkie te dekoracje ślubne sprawią, że wesele będzie miało niesamowity klimat! Jednocześnie stworzą one doskonałe pierwsze wrażenie, które przecież jest najważniejsze.

Dodatki ślubne takie jak zawieszki na alkohol oraz drobne upominki dla gości także są mile widziane. Z pewnością wywołają uśmiechy na twarzach gości, a dodatkowo mogą stać się dobrą pamiątką.

Warto zadbać również o odpowiedni układ sztućców, gdyż wesele jest przyjęciem eleganckim. Dobrze jest dopilnować, aby zostały zachowane zasady savoir-vivre.
Po lewej stronie nakrycia kładziemy widelce do przekąsek oraz dania głównego. Po prawej stronie nóż do zakąsek, łyżkę do zupy i nóż do dania głównego. Nad talerzykiem, naprzeciwko siedzącego gościa znaleźć się powinny sztućce deserowe.
Pamiętajmy również o serwetkach, dzięki którym w przypadku nieszczęśliwego wypadku w postaci ubrudzenia się pokarmem, sytuacja zostanie prędko opanowana.

Podkreśl to, co najważniejsze

Gdy zastawa jest już na miejscu, kolejnym istotnym elementem jest wyróżnienie stolika młodej pary. Dbając o to, aby każdy ze stolików gości został dopieszczony z ogromną starannością, nie powinniśmy zapomnieć o wyróżnieniu stołu Nowożeńców.
Miejsce to powinno zostać przygotowane w taki sposób, aby wszyscy zaproszeni wiedzieli, że właśnie tutaj siedzi Para Młoda.

Dobrze również pamiętać, aby stolik Nowożeńców znajdował się w najbardziej centralnym punkcie sali. Wszyscy goście będą mogli przez całe wesele z radością podziwiać miłość Młodej Pary. Jeśli stolik ten stoi przy ścianie, genialnym rozwiązaniem jest również powieszenie banerów z literkami nad krzesłami nowożeńców. Takie akcesoria ślubne sprawią, że nikt nie będzie miał wątpliwości gdzie siedzi Młoda Para oraz czyje to jest święto. Pomysłów na baner jest mnóstwo, a jaki Ty byś wybrał?

Wesele z wybranym motywem kolorystycznym

Dodatkowo możesz pomyśleć o wyborze motywu kolorystycznego. W ostatnich czasach stało się to bardzo popularne i coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie wesela w takim stylu.
Warto zadbać nie tylko o to, aby bukiety ślubne były w kolorach przewodnich, pozostałe elementy powinny współgrać z danym kolorem.
Jeśli takie rozwiązanie Cię interesuje i chciałbyś się na nie zdecydować, dobrze jest przemyśleć wybór motywu już na samym początku. Daje nam to możliwość, aby już zawiadomienia oraz zaproszenia ślubne, które wręczymy gościom bezpośrednio nawiązywały do klimatu imprezy.
Dobranie winietek oraz zaproszeń w jednakowym wzorze zrobi niesamowite wrażenie na gościach, którzy z pewnością skojarzą wzór z inwitacji. Jest to również doskonały zabieg psychologiczny, gdyż ludzie nie przepadają za rzeczami nowymi, większość z nas nie lubi zmian i dobrze się czuje w znajomym otoczeniu. Wykorzystanie tego samego motywu zarówno na zaproszeniach jak i winietkach stworzy przyjemną, domową atmosferę, w której goście będą czuli się po prostu dobrze.

A czy nasze propozycje zestawów ślubnych wpasowują się w Twój wybór kolorystyczny? Jeśli nie, możemy zrealizować także Twój własny projekt!

Jeśli już na początku zadbasz o kwestię wystroju oraz zaproszeń to zapewnisz sobie spokojną głowę. Zmniejszysz ilość nerwów na jakie byłbyś narażony odkładając te elementy na ostatnią chwilę! Dzięki temu będziesz mógł bardziej cieszyć się przygotowaniami do, jakże ważnego, dnia ślubu.