Drukarnia » Wiosna – czas świąt i radości

Wiosna to czas, kiedy świat budzi się do życia, a za naszymi oknami pojawia się więcej słońca i zieleni. Nasze serca również przepełniają się wtedy radością, gdyż dni stają się coraz dłuższe, a temperatura wzrasta i pozwala nam na wymianę kurtek z zimowych na wiosenne. Kalendarzowy dzień wiosny wypada na 21 marca i jest to jednocześnie również doskonale znany uczniom dzień wagarowicza. Nie oznacza to jednak obowiązku pójścia na wagary. Wręcz przeciwnie! W wielu szkołach organizowane są liczne konkursy i zabawy dla młodzieży, aby ten dzień spędzić w radosnej atmosferze.

Do najbardziej znanych zwyczajów celebrowania pierwszego dnia wiosny zaliczamy przede wszystkim topienie marzanny, czyli lalki która ma symbolizować odchodzącą zimę i początek wiosny. Dodatkowo, jeśli idąc parkiem jesteśmy w stanie spostrzec przebiśniegi i krokusy możemy być pewni, że wiosna właśnie się rozpoczyna.

Wielkanoc - wiosenne zielone święta

Wiosna kojarzy nam się nie tylko z piękną pogodą. Jest to czas, kiedy odbywa się wiele doskonale nam znanych świąt i uroczystości. Jednymi z pierwszych jakie czekają nas po 21 marca są oczywiście jedne z najważniejszych świąt chrześcijańskich, czyli Wielkanoc. Podobnie jak wiosenny okres w którym się odbywają są one symbolem budzenia się do życia. Jezus Chrystus zmartwychwstał bowiem 3 dni po ukrzyżowaniu za nasze grzechy. Podobnie wiosną roślinność budzi się do życia po śnie zimowym wnosząc do naszych serc ogromną radość, którą dzielimy się z naszymi bliskimi, dając im kartki wielkanocne i jedząc wspólnie śniadanie wielkanocne.

Święta wielkanocne w wielu krajach są obchodzone na różne sposoby. Jeśli interesuje Cię, jakie są wielkanocne zwyczaje w Hiszpanii, Szwecji lub Włoszech, koniecznie ZAJRZYJ TUTAJ, gdzie skrupulatnie opisaliśmy wszystkie ciekawostki o obyczajach tych państw.

Wiosna a Pierwsza Komunia Święta

Maj to okres wiosenny który przede wszystkim jest niezwykle istotny dla młodych katolików, których w tym roku czeka Pierwsza Komunia Święta, czyli moment przyjęcia Pana Jezusa do naszego serduszka po raz pierwszy. Warto więc zwrócić uwagę na to, aby zaproszenia na komunię jakimi zamierzamy obdarować naszych gości również kojarzyły się z wiosną. Dekoracje na komunię to również istotny element, który świetnie wkomponuje się w klimat ceremonii. Idealnym wyborem będą takie, na których motyw kwiatów jest połączony z religijnymi symbolami. Takie połączenie będzie bardzo gustowne, nie tracąc przy tym swojej ortodoksyjności  i religijnego charakteru.

Chrzest Święty

Chrzest Święty jest sakramentem, który może być przyjmowany o każdej porze roku. Najczęstszym okresem podczas którego młodzi rodzice decydują się na ochrzczenie swojej pociechy jest czas wiosenny oraz letni, gdyż można wtedy cieszyć się wspaniałą pogodą, a przyjęcia organizowane po uroczystości często mogą odbywać się również na zewnątrz. Dodatkowo dzięki cudownej atmosferze jaka panuje na świeżym powietrzu oraz bujnej roślinności, jest to idealny moment aby przed lub po ceremonii zdecydować się na sesję, która przez długie lata będzie przypominać o tym cudownym momencie. Zdjęcia wśród kwiatów i zielonych krzewów będą idealnie komponować się z białym ubrankiem maluszka, wprowadzając spokój i harmonię na fotografii. Świetnym pomysłem jest również zdecydowanie się na nadrukowanie zdjęć z sesji na magnesach lub przypinkach, które podczas przyjęcia podarujemy gościom w podziękowaniu za przybycie. Badge i magnesy na lodówkę ze zdjęciem to mały, drobny podarek, a jakże wspaniała i ponadczasowa pamiątka.

Więcej witaminy D!

Zima to przepiękna i biała pora roku która zachwyca i inspiruje wielu z nas, jednak gdy przychodzi wiosna a ilość promieni słonecznych którymi możemy się raczyć nasz humor i kondycja zdecydowanie się poprawia. Spędzajmy więc ten cudowny czas podczas którego świat budzi się do życia w gronie najbliższych i przyjaciół, ciesząc się wspaniałą pogodą, której wszystkim z całego serca życzymy. Życzymy Wam więcej słonecznych dni!