Drukarnia » Pierwsza Komunia Święta – niezwykły moment w życiu każdego katolika

Ceremonia Komunijna

Pierwsza Komunia Święta jest to uroczystość, która odbywa się zawsze wiosną, zwykle w okolicach maja. Jest to czas, kiedy świat budzi się do życia i jesteśmy pełni miłości i szczęścia, gotowi, aby w pełni przyjąć Pana Jezusa do naszego życia. Ceremonia odbywa się w kościele, gdzie wszystkie dzieci w wieku komunijnym przystępują do sakramentu wspólnie. Msza organizowana z okazji Pierwszej Komunii Świętej różni się znacznie od standardowej niedzielnej mszy. Uwaga poświęcona jest przede wszystkim dzieciom, które przystępują do sakramentu po raz pierwszy.

Stroje dostosowane są do uroczystości. Zależnie od kościoła mogą to być alby, bądź eleganckie garnitury dla chłopców oraz białe sukienki dla dziewczynek. Alby przyodziewają wszystkie dzieci przyjmujące Sakrament Komunii Świętej, bez względu na płeć. Niezależnie od tego która z powyższych opcji jest preferowana przez kościół, każda doskonale oddaje charakter danej ceremonii.

Kluczowym momentem podczas mszy jest oczywiście przyjęcie Komunii Świętej. Po przyjęciu hostii przez bohaterów ceremonii, do sakramentu mogą podejść pozostałe osoby, jeśli mają taką wolę.
Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważny moment w życiu każdego chrześcijanina, gdyż to właśnie wtedy czujemy nawiązanie ogromnej więzi i bliskości z Bogiem, przyjmując go do swojego serduszka.

Eleganckie zaproszenia komunijne dla dziewczynek i dla chłopców, różowe oraz niebieskie z motywami kwiatowymi oraz szare z kolibrem.

Świętowanie wśród najbliższych

Chcąc podzielić się naszą radością organizujemy przyjęcie dla rodziny i najbliższych. Poprzez zorganizowanie obiadu komunijnego dziękujemy gościom za przybycie i wspólne radowanie się  , że w życiu naszej pociechy . Wybierając zaproszenia komunijne musimy pamiętać, aby zachować komunijną i wiosenną atmosferę. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że  prostota, subtelność i delikatność potrafią zdominować przepych i bogate zdobienia. Warto jest również dobrać winietki w takim samym motywie, na jaki zdecydowaliśmy się przy zaproszeniach. Stworzy to fantastyczny komunijny klimat i ułatwi naszym gościom odnalezienie swoich miejsc.

 

Elementy wystroju – na co zwrócić uwagęWinietki komunijne na stół z motywem roślinnym ułożone na dekoracji z mchu.

Czy wiesz co może dopełnić wystrój stołów oraz stać się nie tylko praktycznym elementem, ale też wspaniałą ozdobą? Dwa słowa: menu Komunijne! Personalizowane menu jest nie tylko świetnym pomysłem na element wystroju, lecz także informacją dla gości jakie dania zostaną podane podczas uczty. Przyjemne z pożytecznym, doskonałe rozwiązanie.

Jeśli pragniemy zadbać o to, aby wystrój Sali idealnie oddawał klimat ceremonii, warto zdecydować się na baner z napisem. Może to być zarówno samo „PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA”, jak i napis zawierający imię dziecka. Dobierając literki do baneru w tym samym motywie, na jaki zdecydowaliśmy się przy zaproszeniach komunijnych i winietkach sprawimy, że goście odbiorą przyjęcie jako przemyślane i poukładane. Do dodatkowych gadżetów będących niezbędnymi elementami  wystroju Sali zaliczamy również balony komunijne, które będą nie tylko ozdobą, lecz również zapewnią doskonałą zabawę najmłodszym gościom.

Koperty ozdobne z wkładką na Pierwszą komunię, koperty w kolorze szarym, białym oraz eko.

Pierwsza Komunia – istota ceremonii

Wszyscy dbamy o to, aby Pierwsza Komunia Święta była doskonała. Aby sala oraz pozostałe elementy  dopieszczone, co jak najbardziej jest odpowiednie i kompleks tych spraw jest istotny. Pamiętajmy jednak, aby w całym tym szale przygotowań i dążenia do perfekcji nie zagubić najistotniejszego elementu ceremonii. Zadbajmy o to, aby moment Komunii Świętej był to wspaniały czas spędzony z rodziną i najbliższymi. Pamiętając o tym, że najważniejsza dla młodego chrześcijanina powinna być w tym czasie świadomość dołączenia do wspólnoty Kościoła, oraz radość z przyjęcia Pana Jezuska do swojego serduszka.