biuro@letica.pl

500 702 201

Kartki świąteczne – Powrót do tradycji

Kartki Świąteczne sięgają historią XIX wieku. Nie od dziś jest nam znana tradycja wzajemnego obdarowywania się kartkami z życzeniami w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Dlaczego jednak coraz częściej tylko znana, a nie praktykowana? I czy rzeczywiście wiemy o niej wystarczająco?

Mało kto z nas, jest świadomy tego, że kartki świąteczne korzeniami sięgają aż 1843 roku. Wtedy to Sir Henry Cole – pierwszy dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, wpadł na genialny pomysł. Ze względu na to, że posiadał wielu znajomych, ale już nie tak wiele czasu, udał się do bliskiemu mu malarza z małą prośbą.

Wykonał on dla niego rysunek rodziny wznoszącej toast wraz z krótkimi życzeniami świątecznymi. Sir Cole zlecił wówczas wydrukowania ponad 1000 sztuk. Kartki świąteczne miały być też na przyszłe lata.

tradycyjna kartka swiateczna letica drukarnia firmowe kartki swiateczne

Idea początkowo nie zyskała dużej popularności…

Jednakże idea kartek świątecznych początkowo nie zyskała dużej popularności, a wysyłanie ich za granicę nie było możliwe aż do 1875.
Również tego samego roku na innym kontynencie, w Ameryce Północnej, a dokładnie w Stanach Zjednoczonych, właściciel jednej z drukarni–Louis Prang,
wydrukował pierwsze kartki świąteczne. (Ciekawostką jest fakt, że owy przedsiębiorca urodził się we Wrocławiu!)

Od tamtej pory, na całym świecie rozpoczęło się pocztówkowe szaleństwo!

Do Polski trafiły one pod koniec XIX wieku, a twórcą samej nazwy „pocztówka” jest nikt inny jak doskonale wszystkim znany Henryk Sienkiewicz.

Dzisiaj, w erze rozwoju technologii; komputerów, tabletów, smartfonów etc., zatracamy często magię świąt.
Święta Bożego Narodzenia, będące wyrazem poczucia wspólnoty, miłości, wybaczenia i życzliwości.
Nie zawsze mamy możliwość spędzenia tego czasu w gronie najbliższych nam osób. Tym samym, wyrażenie im naszej wdzięczności i złożenie
najserdeczniejszych życzeń jest bardzo utrudnione. Nierzadko też, wybieramy na to najprostszy i najszybszy sposób, jakim jest lub są różnego rodzaju portale społecznościowe.

Nasze internetowe skrzynki pocztowe są zawsze pełne. Wiadomości na niej i życzenia, szczególnie w czasie świąt, otrzymujemy i wysyłamy taśmowo, ale czy którekolwiek z nich są tak uczciwe i szczere jak kartka bożonarodzeniowa, wysyłana prosto z serca? Na której wybór poświęcamy swój czas i ciężko zarobiony pieniądz?
Nie ma nic bardziej przyjemnego i wywołującego szerszy uśmiech na twarzy podczas Świąt Bożego Narodzenia jak wyciągnięta właśnie ze skrzynki na listy kartka świąteczna.

Kartki Świąteczne w naszej ofercie co roku!

Każdego roku, o tej samej porze, nasza drukarnia Letica ma w ofercie coś, co doda poczucia wyjątkowości nie tylko Tobie, ale i Twoim klientom oraz zaprzyjaźnionym firmom.
Przygotowaliśmy zestaw niezwykle oryginalnych kartek bożonarodzeniowych dla firm, do których możliwy jest dobór proponowanych przez nas lub wskazanych wcześniej przez Państwa życzeń.
Liczymy na to, że i tym razem zdobędą szerokie grono sympatyków i wywołają niejeden uśmiech na twarzy.

Tutaj, w naszym sklepie Letica, znajdą Państwo szeroką gamę wzorów firmowych kartek świątecznych z logo Państwa firmy.